Ahmet Emre Ceyhan -

18.08.2016

Bahcesehir Universitesi -D504 Nolu Sinif, Besiktas kampusu

19:30

Eva CyanLog Yapay Zeka Plaftormu

Merhaba arkadaslar,

Bu hafta DataIstanbul ile ortak bir event duzenliyoruz. Sebebi, hem Istanbulcoders grubunu hem de DataIstanbul grubunu ilgilendiren bir konu ve bu konuyu anlatacak konuklarin olmasi. Konumuz bir yapay zeka platformu, Eva CyanLog. Bu yonuyle daha cok DataIstanbul toplulugunu ilgilendiriyor. Ancak bu platformu yapan 3 genc arkadasimizin halen daha lise ogrencisi olmasi Istanbulcoders toplulugunu da fazlasiyla ilginendiriyor dedik ve 15 Agustos haftasi DataIstanbul ve Istanbulcoders etkinliklerini birlikte yapmaya karar verdik.

Oturum dili Turkce olacaktir. (Session will be in Turkish)

Konu:

Eva CyanLog kullanıcılar tarafından bir chatbot/kişisel asistan gibi çalışılırken geliştiriciler için hazır yapay zeka çekirdeği ve yapay zeka geliştirmek için gerekli araçlarla dolu bir platform sunuyor. Kullanıcı tarafında Facebook whatsapp Skype hangouts üzerinden online olan bir chat botu var.

Siri benzeri olan bu yapay zeka servisi sosyal ağlar üzerinden kullanıcı için daha rahat bir kullanım sunuyor. Bunun gibi servis ve hizmetler oldukça fazla ancak bizi diğer servis ve hizmetlerden ayıran en önemli fark ise sistemin arasında bir market bulunması. Platform içerisinde konuştuğunuz yapay zeka botuna ekleyebileceğiniz eklentilerin bulunduğu bir market bulnuyor.

Konusmacilar:

Ahmet Emre Ceyhan

Kurucusu olduğum CyanLog ekibinde project manager ve server side junior developer olarak bulunuyorum. Aynı zamanda 11. sınıf öğrencisiyim (lise3)

Tüm sosyal medya hesaplarım bu linkte : sorcial.com/aeceyhan

github: github.com/aeceyhan Twitter: twitter.com/aectechofficial site: ahmetemreceyhan.com ——————————————————————————- Eren Akbulut

Kurtköy Anadolu Lisesi’nde 11. sınıf öğrencisiyim. Son 2 yıldır Html ve Css ile uğraşıyorum. Giriş seviyesinde c# bilgim var. 1,5 yıldır Cyanlog ekibinde çalışıyorum.

Github: erenakblt Facebook: fb.com/ernakblt00 Twitter: twitter.com/erenakbltt site : erenakbulut.com ——————————————————————————- Ayyüce Demirbaş

18 yaşında bir yazılım geliştiricidir. 13 yaşından beri bu işle meşgul olup C, C++, C#, Python ve Java programlama dillerini bilmektedir. Geliştirdiği projeler ile Microsoft ortaklığında gerçekleşen birçok etkinlikte başarı elde etmiştir.

Github: https://github.com/ayyucedemirbas facebook: fb.com/ayyuce.demirbas Twitter: twitter.com/demirbasayyuce

Yer:

Bahcesehir Universitesi D 505 Nolu Sinif, Besiktas kampusu

Bu ve daha sonraki toplantilardan haberdar olmak icin: http://istanbulcoders.org adresini ziyaret edin!

Mail grubumuz uye olun: istanbul-coders+subscribe@googlegroups.com Twitter da bizi takip edin: https://twitter.com/IstanbulCoders Meetup grubumuza katilin: http://www.meetup.com/Istanbul-Hackers/

Onemli:

Duyuruyu twitterda Retweet etmek ve Favorilere eklemek katilimi ve paylasimi arttiracaktir. Duyulmasina yardim ettiginiz icin tesekkurler.


comments powered by Disqus