Gokhan Sengun -

22.09.2016

Bahcesehir Universitesi -D506 Nolu Sinif, Besiktas kampusu

19:30

Uygulamalar ile Docker

Merhaba arkadaslar,

Bu hafta daha önce konuk ettiğimiz Netaş’ tan Gökhan bizlere Uygulamalar ile Docker anlatacak.

Oturum dili Turkce olacaktir. (Session will be in Turkish)

Etkinlik D506 nolu sinifta gerceklestirilecektir.

Konu:

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiğimiz Bütün Yönleri ile Docker etkinliğinde Docker’ı farklı perspektiflerden ele almış, mekaniklerini incelemiş ve çalışma mantığını birlikte deşifre etmeye çalışmıştık. Bu etkinlikte ise kaldığımız yerden devam ederek Docker’ı günlük işlerimizde ne şekilde kullanacağımızı konuşacağız. Docker’ın, geliştirici ortamı kurma, farklı test ortamları yaratma, müşteri demo’ları ve PoC’ler hazırlama işlerini nasıl kolaylaştırdığını inceleyeceğiz. Bunlara ek olarak Docker’ı Cloud’da basit bir şekilde yapılandırıp çalıştıracağız.

Etkinliğin tamamı demo ile geçecek, klasik bir sunum olmayacak.

Konu Başlıkları:

  1. Bir görevi yerine getirmek için bir araya getirilen farklı Docker imajlarının yapılandırılması ve çalıştırılması işlevini yerine getiren Docker Compose aracının tanıtımı (20 dakika)
  2. Günlük işlerde Docker kullanımı (70 dakika) 2.1. Docker Compose ile bir geliştirici ortamı oluşturma 2.2. Docker Compose ile farklı test ortamları yaratma 2.3. Docker Compose ile müşteri demo’ları ve PoC’ler hazırlama
  3. https://cloud.docker.com/ tanıtımı ve Cloud’da bir geliştirici ortamı kurma (30 dakika)

Etkinlik öncesinde aşağıdaki blog yazısının okunması önerilir:

http://www.gokhansengun.com/docker-compose-nasil-kullanilir/

Konusmacilar:

Gökhan Şengün

Netaş’ta Yeni Ürün Geliştirme ve Ar-Ge İş Geliştirme Müdürü olarak çalışıyorum. 11’i profesyonel olmak üzere 15 senedir yazılım sektöründe çeşitli alanlarda yazılım geliştirdim. Son iki senedir aktif olarak Docker Platformu ile ilgili çalışmalar yapıyorum.

Github: https://github.com/gokhansengun Twitter: https://twitter.com/gokhansengun Web: http://www.gokhansengun.com

Yer:

Bahcesehir Universitesi D506 Nolu Sinif, Besiktas kampusu

Bu ve daha sonraki toplantilardan haberdar olmak icin: http://istanbulcoders.org adresini ziyaret edin!

Mail grubumuz uye olun: istanbul-coders+subscribe@googlegroups.com Twitter da bizi takip edin: https://twitter.com/IstanbulCoders Meetup grubumuza katilin: http://www.meetup.com/Istanbul-Hackers/

Onemli:

Duyuruyu twitterda Retweet etmek ve Favorilere eklemek katilimi ve paylasimi arttiracaktir. Duyulmasina yardim ettiginiz icin tesekkurler.


comments powered by Disqus