Mesut Vatansever -

06.07.2017

Bahcesehir Universitesi Besiktas Kampus

19:30

Laravel Core Concept ve Ekosistemi, Laravel 5 ile Workshop

Bize fikrinizi söyleyin. Sizi dinliyoruz: https://talk.istanbulcoders.org/c/geri-bildirim

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta Mesut Vatansever bizlere Laravel frameworkunden bahsedecek

Konu:

Son dönemler de oldukça popülerleşen PHP framework’lerinden olan Laravel framework inceleyeceğiz. Nasıl ortaya çıktığını, alt yapısında nelerin olduğunu, ekosisteminin neler sağladığını ve Web Development yaparken karşılaştığımız sorunlara karşı getirdiği çözüm yaklaşımlarını ele alacağız. Oturumun son kısmın da anlattıklarımızı toparlayıcı olacak bir şekilde queue ile çalışan basit bir uygulama geliştireceğiz. Bu uygulamayı önce Vagrant üzerinde çalıştıracak sonrasında RabbitMQ entegrasyonunu yapıp Docker üzerinde koşturacağız.

Laravel’den bahsederken es geçemeyeceğimiz bir parçası olan Active Record patterninin çok iyi bir implementasyonunu gerçekleştiren Eloquent ORM’in geliştirme aşamasında sağladığı kolaylıklardan, avantajlardan/dezavantajlardan bahsedecek ve pratiğini yapacağız.

Konuşmacı:

Mesut Vatansever

Yaklaşık 3 yıldır profesyonel anlamda birçok projede Yazılım Geliştiriciliği yapıyorum. Open Source dünyasına olan merak ve sempatimden ötürü daha çok açık kaynak teknolojiler ile ilgilendim ve halen de ilgileniyorum. PHP ekosisteminin modern web development ve frameworkler ile geçirdiği evrime 3 yıldır içinde bulunarak şahitlik ediyorum :) Pure PHP ve bunun yanı sıra birçok popüler PHP frarmework ‘ü deneyimledim.

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas D Konferans Salonu

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus