Emre Akis -

20.07.2017

Bahcesehir Universitesi Besiktas Kampus

19:30

A different concurrency approach : Actor model

Bize fikrinizi söyleyin. Sizi dinliyoruz: https://talk.istanbulcoders.org/c/geri-bildirim

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta GittiGidiyor’dan Emre Akis, bizlere Akka gibi frameworkler ve gunumuzun dagitik programlama ihtiyaclariyla tekrardan gundemimizde olan Actor Model’den bahsedecek. Ozellikle servis odakli mimari ile calisan ve dagitik sistemler hakkinda kafa yoran arkadaslari sunuma bekleriz.

Konu:

Günümüzde yazılım dünyasında popüler çoğu kavram gibi geçmişi bilgisayar bilimlerinde eskilere dayanan (1973) Actor Model, hem kavramsal olarak hem de pratikte uygulandığı dillerde yazılan kodlarla yazılım mimarisi olarak (en azından) ilginç ve zihin açıcı bir model bence. Sunumumda konuya giriş mahiyetinde hem biraz teorisinden, hem de biraz pratik uygulamalarından (framework, programlama dillerinden) bahsedeceğim.

Konuşmacı:

Emre Akış

Yaklaşık 10 senedir profesyonel yazılımcı olarak çalışıyorum ve ağırlıklı Java kodladım. Şu anda GittiGidiyor’da Kıdemli Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktayım. Lisans öğrenimim İTÜ İnşaat Mühendisliği olmasına rağmen Mecidiyeköy’deki C ve Sistem Programcıları Derneği’ndeki kurslar sayesinde kod yazma hastalığına kapılmış biriyim. Clean code, coding standards, micro services, domain driven design bu aralar ilgilendiğim konular…

https://tr.linkedin.com/in/emreakis https://twitter.com/akisemre

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas D Konferans Salonu

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus