Selcuk Usta -

26.10.2017

Bahceşehir Üniversitesi Beşiktas Kampüs

19:30

Docker İle Konforlu Geliştirme Ortamı

Bize fikrinizi söyleyin. Sizi dinliyoruz: https://talk.istanbulcoders.org/c/geri-bildirim

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta Selcuk Usta bizlere .NET Core ve Docker ile gelistirme tecrubesinden bahsedecek

Etkinlik B-401 nolu sınıfta TSI 19:30’da gercekleştirilecektir.

ONEMLI NOT

  1. Bahcesehir Universitesi’nin guvenlik politikasi, +1’lere izin vermiyor. Misafiriniz varsa, onlarin da Meetup’a uye olup “Gidiyorum” diye isaretlemesi gerekiyor.
  2. Carsamba aksami listeyi Universite’ye gondermemiz gerekiyor. Lutfen Carsamba gunu aksamina kadar katilim durumumuzu netlestirelim

Konu:

2013 yılından beri geliştiricilerin konfor ve özgürlük alanını genişleten Docker’a giriş seviyesinde bir tanımla başlayacak olan sunumun ilerleyen bölümlerinde Docker CLI ile kontrol panelinin detaylarına ineceğiz; Dockerfile oluşturulurken kullanılan anahtar kelimeleri tanımaya çalışıp basit bir .NET Core uygulamasının nasıl containerize edilebileceğini örnek bir uygulama ile çözmeye çalışacağız. Sunumun son bölümünde ise “Neden docker-compose?” sorusuna örnek bir uygulama ile cevap arayacağız.

Konuşmacı

2009 yılında profesyonel meslek hayatına başlayan Selçuk Usta şu anda Hürriyet’te Teknik Takım Lideri olarak görev almaktadır. Ağırlıklı olarak .NET teknolojileri geliştirmekle birlikte Python programlama dilini de aktif olarak kullanmaktadır.

  • https://medium.com/@selcukusta
  • https://www.linkedin.com/in/selcukusta/
  • https://twitter.com/ustasoglu

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas B-401 Nolu sınıf

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus