Omer Ozkan -

22.02.2018

Bahceşehir Üniversitesi Beşiktas Kampüs

19:30

Spring MVC ile Ölçeklenebilir REST API Geliştirme

Bize fikrinizi söyleyin. Sizi dinliyoruz: https://talk.istanbulcoders.org/c/geri-bildirim

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta OpsGenie’den Omer Ozkan bizlere Spring MVC ile REST API gelistirmekten bahsedecek.

Etkinlik B-401 nolu sınıfta TSI 19:30’da gercekleştirilecektir.

ONEMLI NOT

  1. Bahcesehir Universitesi’nin guvenlik politikasi, +1’lere izin vermiyor. Misafiriniz varsa, onlarin da Meetup’a uye olup “Gidiyorum” diye isaretlemesi gerekiyor.
  2. Carsamba aksami listeyi Universite’ye gondermemiz gerekiyor. Lutfen Carsamba gunu aksamina kadar katilim durumumuzu netlestirelim

Konu

Spring MVC (resmi adı ile Spring Web MVC), Spring ailesinin action-based Model-View-Controller tasarım desenini uygulayan, Java dünyasında popüler olan bir web uygulama çatısıdır.

OpsGenie’de on binlerce kullanıcımızın günde 20 milyondan fazla isteğini karşılayan altyapının büyük bir kısmında Spring web uygulama çatısı projelerini kullanıyoruz.

Bu sunumda Spring MVC’nin özellikleri ile beraber, REST bir webservis geliştirirken bilmeniz gereken temel konulardan ve OpsGenie REST API’ının geliştirilme sürecinde yaşadığımız tecrübelerden bahsedeceğim.

Konuşmacı

Omer Ozkan OpsGenie’de yazılım mühendisi olarak çalışan Ömer Özkan, yaklaşık 4 yıldır sektörde çalışmaktadır. Çoğunlukla Java ve Spring teknolojileri ile geliştirme yapar. Clean Code, TDD, Agile Development gibi konular onun için oldukça önemli olup aynı zamanda eğitmenlik yapmaktadır.

Eposta: omer at ozkan.io Blog: https://omerozkan.net/ Twitter: https://twitter.com/omerozkan_ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/omerozkan/ Github: https://github.com/omerozkan

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas B-401 Nolu sınıf

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus