Taha Ozket -

09.08.2018

Bahceşehir Üniversitesi Beşiktas Kampüs

19:30

Kubernetes, Istio

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta Taha bize Google tarafından geliştirilerek açık kaynak komünitesine devredilen Kubernetes projesinin geçtiğimiz dört yılda geldiği noktayı ve bugün container-orchestration konusunda çözdüğü problemleri paylaşacak. Etkinliğimizde ayrıca geçtiğimiz haftalarda GA olarak duyurulan Istio kütüphanesinin projelerimizde bizlere sağladığı kolaylıkları detaylandıracağız.

Etkinlik A-201 nolu sınıfta TSI 19:30’da gercekleştirilecektir.

Bu etkinligimizi de Bahcesehir Universitesi BigData Merkezi isbirligi ile gerceklestiriyor olacagiz.

ONEMLI NOT

  1. Bahcesehir Universitesi’nin guvenlik politikasi, +1’lere izin vermiyor. Misafiriniz varsa, onlarin da Meetup’a uye olup “Gidiyorum” diye isaretlemesi gerekiyor.
  2. Carsamba aksami listeyi Universite’ye gondermemiz gerekiyor. Lutfen Carsamba gunu aksamina kadar katilim durumumuzu netlestirelim
  3. Universite imkanlari cercevesinde internet baglantisi saglayamiyoruz. Bu workshop icin kisisel Hotspot larinizi kullanmaniz gerekecektir.

Konu:

  • Kubernetes: 2014-2018 4 yıllık başarılarla dolu bir açık kaynak hikayesi
  • Cloud Native Yolculuğu ve Kubernetes’in yeri
  • Istio ile Service Mesh ve uygulama güvenliği

Konuşmacı

Bankacılık ve finans sektöründe on yıldan uzun süredir yazılım mimarisi ve SDLC alanında danışmanlık yapan Taha Özket, Cloud Native Computing Foundation’ın (CNCF) Türkiye’deki tek üyesi Acedemand şirketinde çalışmalarına devam etmektedir.

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas A-201 Nolu sınıf

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus