Batuhan Apaydın,Enes Açıkoğlu - -

15.11.2018

Bahceşehir Üniversitesi Beşiktas Kampüs

19:30

How to Decrease Testing Time With Slice Testing

Merhaba Arkadaşlar,

15 kasım 2018’de Batuhan Apaydın ve Enes Açıkoğlu bizlere Spring Boot üzerinden Slice Testingin pipeline test sürelerine etkilerini anlatacak.

Etkinlik A-201 nolu sınıfta TSI 19:30’da gercekleştirilecektir.

Bu etkinligimizi de Bahcesehir Universitesi BigData Merkezi isbirligi ile gerceklestiriyor olacagiz.

ONEMLI NOT

  1. Bahcesehir Universitesi’nin guvenlik politikasi, +1’lere izin vermiyor. Misafiriniz varsa, onlarin da Meetup’a uye olup “Gidiyorum” diye isaretlemesi gerekiyor.
  2. Carsamba aksami listeyi Universite’ye gondermemiz gerekiyor. Lutfen Carsamba gunu aksamina kadar katilim durumumuzu netlestirelim
  3. Universite imkanlari cercevesinde internet baglantisi saglayamiyoruz. Bu workshop icin kisisel Hotspot larinizi kullanmaniz gerekecektir.

Konu:

Günümüz projelerinde testin vazgeçilmez olması ve bunların CI/CD sürecine bağlanmasıyla sürekli akan bir döngüde kaliteli ve test edilebilir kodlar yazma eğilimindeyiz.Fakat özellike integration testler her ne kadar micro seviyede servisler yazsakda bazen bağımlılıklar özellikle pipelinelar üzerinde yavaşlamaya dakikaları aşan beklemeler ile deploy yapmamıza neden oluyor.Bu noktada çokca bilinmeyen ama faydası açısından çok değerli olduguna inandıgımız slice testing hakkında örnekler ile bir sunum yapmak istedik.

Ajanda

Test yöntemleri ve farkları nelerdir (unit test,integration test) ? Integration testlerin sorunları Slice testing neyi ve nasıl çözdü Hands-on slice testing örnekleri

Konuşmacı

Batuhan Apaydın ve Enes Açıkoğlu şu anda Trendyol bünyesinde yazılım geliştirici olarak çalışmaktadırlar.

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas A-201 Nolu sınıf

Etkinlik TSI 19:30’da başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus