Mine Dedekoca & Tolgahan Albayrak -

22.11.2018

Bahceşehir Üniversitesi Beşiktas Kampüs

19:15

Global Muhendislik ve Crossover

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta Crossover’dan Mine ve Tolgahan bizlerle olacak.

Etkinlik A-201 nolu sınıfta TSI 19:15’de gercekleştirilecektir.

ONEMLI NOT

  1. Bahcesehir Universitesi’nin guvenlik politikasi, +1’lere izin vermiyor. Misafiriniz varsa, onlarin da Meetup’a uye olup “Gidiyorum” diye isaretlemesi gerekiyor.
  2. Carsamba aksami listeyi Universite’ye gondermemiz gerekiyor. Lutfen Carsamba gunu aksamina kadar katilim durumumuzu netlestirelim

Konu

Internet devrimi ile birlikte dünyada sınırlar her alanda kalkmaya başladı. İş de bu alanlardan biri. Günümüzde özellikle yaptığı işi uzaktan yapabilenler için bütün dünya çalışma alanı haline gelmiş durumda. Yazılım sektöründe çalışanlar da işlerinin yapısı gereği bu grubun başında geliyor. Bu etkinlikte Crossover olarak yazılımcılara sunduğumuz global çalışma imkanından ve global bir mühendis olmanın gerektirdiği özelliklerden bahsedeceğiz

Konuşmacılar

BIO: Mine Dedekoca 6 sene Best Buy ve Dixons Grup gibi uluslararası perakende şirketlerinde çalıştıktan sonra girişimcilik hayalinin peşinden giderek hayatına değişik bir yön vermeye karar vermiştir.

2014 yılında Türkiye’nin ilk dijital davetiye sitesi Davetpostasi.com’u hayata geçiren Mine Dedekoca, aynı zamanda Upwork, StartupBlink, StarOfService, Ellis Island Capital gibi uluslararası firmaların global pazarlara yayılması konusunda danışmanlık vermiştir. Kurmuş olduğu Start-IST markasıyla 2013 yılından bu yana daha çok startupları hedefleyen birçok farklı konuda etkinlikler, paneller, workshoplar düzenlemektedir. İşin Geleceği ve Freelance çalışma konusunda uzmanlaşan ve bu konuda eğitimler veren Mine, halen Amerikalı Crossover firmasının Türkiye operasyonlarını yönetmekte ve uzaktan çalışma iş modelinin Türkiye’de daha geniş kitlelere yayılması için çalışmalar yapmaktadır.

1982 İstanbul doğumlu Tolgahan Albayrak, 16 yaşından beri profesyonel olarak yazılım sektöründe hizmet vermektedir. Ege üniversitesi Astronomi ve Uzay bilimlerinde eğitim gören Tolgahan, 2009 a kadar kendi startup ında lokal yazılım çözümlerine odaklanmış, sonrasında Londra merkezli online gaming şirketinde senior software engineer ve team leader pozisyonlarında görev almıştır. Türkiye ye döndükten sonra CRM ve ERP alanında Türkiyenin öncü şirketlerinden birinde Project Director sonrasında CTO pozisyonlarında görev almıştır. Neuro marketing ve EEG ile duygu analizi alanında çalışmalarda bulunmuş bu alanda geliştirdiği uygulamalar ile gıda sektöründe faaliyet gösteren bazı önemli markaların ürün geliştirmelerine katkıda bulunmuştur. Öte yandan geliştirdiği bir MRP uygulaması halen Türkiyenin en büyük tüketim grubu kağıt fabrikası tarafından kullanılmaktadır. Son iki senedir Crossover da Chief Software Architect olarak çalışmaktadır.

Twitter: https://twitter.com/anlatmasamolmaz Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/minededekoca

Yer:

Bahceşehir Üniversitesi, Beşiktas A-201 Nolu sınıf

Etkinlik TSI 19:15’de başlayacaktır

Istanbul Coders Hakkında:


comments powered by Disqus